google-site-verification: google1263e28b923702b1.html
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • YALNIZCA 170 TL
  • Sağlık Bakanlığı Onaylı, QR Kodlu Aynı Gün Sonuç
  • Ankara PCR Testi Sadece 170 TL
  • Sağlık Bakanlığı Onaylı QR Kodlu Aynı gün Sonuç
  • YOĞUN BAKIM DONANIMLI AMBULANS UÇAK
  • Uzman Kadro, Profosyonel Ekip, Son teknoloji ekipmanlarla... SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ
  • TARİFELİ UÇAKLA HASTA NAKLİ
  • Dünyanın Her Yerine Tarifeli Uçakla Hasta ve Engelli Yolcu Taşıma
  • AMBULANS HİZMETLERİ
  • Acil yardım ve Ambulans Hizmetleri
  • SON TEKNOLOJİ, MODERN CİHAZLAR
  • Ambulans ekipman ve donanımları, Son teknolojiyle donatımıştır.

PCR & ANTİKOR TESTİ
ANKARA PCR TESTİ (+903124727112)

ABM sağlık, Ankara'nın her yerinde uzman sağlık ekiplerinden oluşan mobil ekipleriyle bulunduğunuz yere gelip testinizi alıyor, Sağlık bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş tanı laboratuvarlarında testinizi çalıştırıyor ve aynı gün içerisinde uluslararası aktiditasyonlu QR kodlu sonucu tarafınıza iletiyoruz. Üstelik sadece

!!! KAMPANYA !!!
05/03/2022 - 15/03/2022 tarihleri arasında PCR ve Antikor testleri sadece
150,00 TL

KURULUŞUMUZ SAĞLIK BAKANLIĞI ONAYLI COVİD-19 TANI LABORATUVARLARI İLE ÇALIŞMAKTADIR.

ONAYLI LABORATUVARLAR LİSTESİNE BU LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

ADRES      Aşağı Öveçler Mh. 1315.cd 12A/16 ÇANKAYA ANKARA
TEL      + 90 ( 312 ) 472 71 12
GSM   + 90 ( 542 ) 110 61 12
WEB          www.ambulanshizmetleri.com
MAİL    info@ambulanshizmetleri.com


Ankara PCR testi,

COVİD PCR TESTİ PCR virüslerin genetik yapısını tespit eden moleküler bir testtir.
Koronavirüs ile mücadelede kullanılan PCR testi kişinin vücudundaki virüsün varlığını ve vücudun enfeksiyona nasıl yanıt verdiğini gösterir. Farklı hastalıklar için de kullanılan PCR testi, vücuttaki çok az sayıdaki mikrobu bile tespit edebilen güvenli ve hassas bir testtir. PCR testi nasıl yapılır? PCR testi, burun ve boğazdan ucu pamuklu ince bir çubuk vasıtasıyla sürüntü örneği alınarak yapılır. Bunun yanında öksürdükten sonra çıkan balgam da örnek olarak alınabilmektedir.

PCR TESTİNİN AVANTAJLARI

PCR testi ile koronavirüse yakalanan kişiler ya da taşıyıcı olanlar belirlenir, izolasyonları sağlanır ve bu şekilde salgının kontrol altına alınması için çok önemli bir adım atılmış olur. PCR testi çok kısa sürede sonuç veren bir testtir. Sadece sürüntü örneği alındığından ağrısız olması da önemli bir avantajdır.

PCR testi güvenilir mi?

PCR, son derece güvenilir bir test yöntemidir. Bu test özellikle koronavirüste belirti göstermeyen taşıyıcıların belirlenmesini sağlar. Taşıyıcılar saptandığında koronavirüs salgınının da kontrol altına alınması için bir önlem ve korunma planı oluşturulmuş olur.


Kimler PCR testi yaptırmalıdır?


Koronavirüs belirtileri olan boğaz ağrısı, öksürük, kas ağrısı, ishal, bulantı gibi semptomları olan bireyler Sağlık Bakanlığının yetkilendirdiği sağlık kurumlarında PCR testi yaptırabilir.

PCR testi ne kadar sürede sonuçlanır?

PCR örneği alındıktan sonra testin çalışıldığı zamana göre sonuçlar 24 içerisinde bildirilebilmektedir.


COVİD ANTİKOR TESTİ

Covid 19 pandemisinin devam ettiği bu günlerde yeni tip koronavirüs ile kimlerin karşılaştığını tespit etmek, salgınla mücadelede önem taşıyor. Covid-19 için geliştirilen antikor testleri, öncelikle enfekte olmuş ve sonrasında da iyileşmiş hastaların kanlarında mevcut virüse karşı oluşan antikorların tespit edilmesi için kullanılmaktadır. Bununla birlikte enfekte olmuş ancak semptom göstermemiş kişilerin belirlenmesi için de antikor testlerine başvurulmaktadır. Covid-19 için yapılan antikor testi uygulanması sırasında çeşitli analiz yöntemleri ile farklı antikor tipleri analiz edilmektedir. Antikor testleri kişinin daha önce enfeksiyon geçirip geçirmediğini ve virüse karşı bağışıklık kazanıp kazanılmadığını tanımlamaya yöneliktir. Antikor testi, Covid 19’a yol açan SARS CoV- 2 virüsüne karşı vücudun bağışıklık sisteminin oluşturduğu total IgG tipi antikorları ölçmektedir. Yani bu hastalığa karşı bağışıklık gelişip gelişmediğini gösterir.

Antikor testi ne kadar sürede sonuç verir?

Antikor testi koldan alınan kan örneği ile çalışılmaktadır. Testin çalışılması yaklaşık 40 dakika sürer ve 24 saat içinde sonuçlanır. Koldan alınan kan örneği ile çalışılan antikor testi %98 güvenirliğe sahiptir.

Antikor testi neden önemlidir?

Antikor testleri ile yeni normal dönemde özellikle toplu çalışılan işyerlerinde korunma tedbirleri bakımından önem taşımaktadır. Ayrıca ağır seyreden kronik hastalığı olan bireyler bağışıklık durumunu öğrenerek tedavilerini bu doğrultuda planlayabilirler.